Tanio i czysto, czyli o niedrogich zmywarkach kapturowych kilka słów

Tanio i czysto, czyli o niedrogich zmywarkach kapturowych kilka słów

Mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin powiatu poznańskiego zawsze byli cenieni za solidność i oszczędność. Faktycznie te dwie cechy wyróżniają ich od wielu pokoleń. Do dziś poznańscy przedsiębiorcy szukają dla swoich biznesów rozwiązań dobrych i jednocześnie tanich.

Ordnung musi być

Poznaniacy, zarówno ci z samego miasta, jak i z okolicznych gmin, leżących na terenie powiatu poznańskiego, mówią, że „ordnung musi być” – wszędzie i pod każdym względem. Ten porządek dotyczy różnych sfer biznesowych – wydawanych pieniędzy, zaplecza, wnętrza, dokumentów. Porządek to podstawa, ponieważ jest gwarantem dobrej organizacji. A jak wiadomo, dobra organizacja to podstawa udanego biznesu w każdej branży, a szczególnie gastronomicznej! W restauracjach, kawiarniach czy innych punktach gastronomicznych ogromne znaczenie ma szybkość i jakość, połączona z jak najmniejszymi kosztami eksploatacji. Wystarczy spojrzeć na temat naczyń – muszą być idealnie czyste, z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych, przy jednoczesnym jak najmniejszym zużyciu wody i prądu. Brzmi jak mission impossible? Jest na to sposób – tania zmywarka kapturowa.

Czystość w kilka sekund

Zmywarki kapturowe do naczyń to nowoczesne urządzenia, które idealnie sprawdzają się w gastronomii. Łączą w sobie to co najważniejsze dla każdego restauratora i gościa! Przede wszystkim, naczynia są w idealnym stanie już w 120 sekund. Właśnie tyle trwa program mycia naczyń. Jak to jest możliwe? Zmywarka kapturowa posiada program do mycia naczyń w wysokiej temperaturze. Woda do mycia nagrzewana jest do 62 stopni, natomiast woda płucząca aż do ok. 85 stopni. Dlatego naczynia są pozbawione zabrudzeń, ale też wirusów i bakterii. W ciągu jednej godziny zmywarka kapturowa jest w stanie umyć naczynia z aż 30 koszyków. Zmywarki kapturowe są przeznaczone do każdego rodzaju naczyń – garnków i garów, sztućców, talerzy, misek, a także szkła. Wystarczy dopasować odpowiedni kosz, dedykowany konkretnej grupie naczyń.

Szybko i tanio

Może się wydawać, że skoro w zmywarce kapturowej panuje wysoka temperatura to urządzenie potrzebuje solidnego zastrzyku energii i wody, a co za tym idzie – Ty zapłacisz sporo za prąd oraz zużytą wodę. Nic bardziej mylnego! Zmywarki kapturowe są tanie w eksploatacji. W zależności od ciśnienia wody w sieci, zużycie wody podczas jednego cyklu mycia wynosi od 2 do 2,5 l . Przypomnijmy, że zmywarki domowe potrafią zużyć od 8 do 14 l wody podczas jednego cyklu. Podobnie wygląda sprawa ze zużyciem prądu. W porównaniu z typowymi zmywarkami, zmywarki kapturowe potrzebują zdecydowanie mniej energii.

Oszczędność miejsca

Zmywarki kapturowe zostały zaprojektowane z myślą o branży gastronomicznej, więc dopasowano ich budowę do zaplecza restauracji czy kuchni hotelowej. Zmywarki kapturowe przeważnie są wysokie i wąskie, dlatego możemy zaoszczędzić sporo miejsca. Ich smukła budowa połączona z nowoczesnym designem sprawia, że zmywarki kapturowe to nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale elegancki sprzęt – jednym słowem, idealne wyposażenie dla profesjonalnej gastronomii.