Jak zmywarkę to wynajętą!

Jak zmywarkę to wynajętą!

W restauracji, bistro, kawiarni – nawet najmniejszym punkcie gastronomicznym ogromną wagę należy przywiązywać do czystych naczyń. Aby były idealnie czyste w krótkim czasie potrzebujesz profesjonalnej zmywarki gastronomicznej.

Zmywarki jak w domu?

Wiele mniejszych punktów gastronomicznych uważa, że zmywarki takie jak w domu będą wystarczające na potrzeby ich biznesu. Nic bardziej mylnego. Zmywarka domowa osiąga temperaturę wody podczas mycia od 60 do 70 stopni. Taka temperatura zdecydowanie nie przyczyni się do zabicia bakterii i wirusów. Co więcej, program mycia w takich zmywarkach trwa kilkadziesiąt minut – to zbyt długo jak na pracę w gastronomii.  Nie możemy zapomnieć też o wymiarach zmywarek domowych. Są one mniejsze niż profesjonalne zmywarki gastronomiczne więc pomieszczą zdecydowanie mniej naczyń.

Szybko, czysto – profesjonalne zmywarki gastronomiczne

Profesjonalny zmywarki gastronomiczne działają na innych zasadach niż sprzęt przeznaczony do użytku domowego. Mycie naczyń odbywa się w wyższej temperaturze. Standardowo, jest to 80 – 90 stopni. Takie warunki pozwalają na zniszczenie wszelkich wirusów i bakterii, co jest niezmiernie ważne ze względu na zdrowie i wymogi SANEPID-u oraz przepisami HACCP. Sam program zmywania trwa zdecydowanie krócej niż w przypadku zwykłych zmywarek. Czas trwania programu wacha się od 2 do 3 minut. Profesjonalne zmywarki gastronomiczne są zaprojektowane w taki sposób, aby był jak najbardziej wydajne – krótki program mycia, wysoka temperatura, możliwość ułożenia wysokich garnków, nietypowych dla domowej kuchni.

Wynajem profesjonalnych zmywarek gastronomicznych

Kupić czy wynająć zmywarkę?

Powyższe argumenty nasuwają jeden wniosek – mały punkt gastronomiczny czy duży – w każdym potrzebna jest profesjonalna zmywarka gastronomiczna. Taki jednorazowy wydatek, chociaż jest inwestycją, może zaboleć. Prawdopodobnie wydasz od 7000 zł do nawet 14 000 zł. Czy to oznacza, że masz w ogóle zrezygnować z takiego sprzętu? Wcale nie! Istnieje możliwość wynajmu profesjonalnej zmywarki gastronomicznej. Sama procedura nie trwa długo i dzieli Cię od posiadania takie sprzętu naprawdę kilka kroków. Wystarczy, że wybierzesz zmywarkę, która Cię interesuje. Może to być zmywarka do szkła elektroniczna, zmywarka do naczyń elektroniczna czy też zmywarka kapturowa. Następnie umówisz się na spotkanie z doradcą. Dowiesz się, jaki sprzęt będzie odpowiedni dla Twojego biznesu, jak działa oraz co musisz o nim wiedzieć. To doskonały moment na zdobycie dodatkowej wiedzy, uzyskanie odpowiedzi na pytania i rozwianie wątpliwości. Potem zmywarka przyjeżdża do Ciebie, jest montowana przez technika i…możesz z niej już korzystać! Umowa na wynajem, którą podpisujesz jest prosta, trwa tak długo, jak tego potrzebujesz, a dodatkowo daje Ci prawo i dostęp do korzystania z usług profesjonalnego serwisu. Dzięki temu masz pewność, że w razie awarii urządzenie trafi do naprawy, gdzie fachowcy wymienią uszkodzone części na nowe i oryginalne. Wynajem profesjonalnej zmywarki gastronomicznej to łatwy sposób na oszczędność czasu i pieniędzy.